فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه های علمی,تحقیق,مقاله,کارآموزی,کارآفرینی,پروژه

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. توجه فرمایید هزینه پرداختی شما بابت آماده سازی فایل ها جهت دانلود می باشد و از شما عزیزان هزینه ای بابت خود فایل دریافت نمی گردد و در صورت نارضایتی هزینه دریافتی قابل بازگشت می باشد. این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از ارائه به عنوان پروژه درسی خودداری فرمایید(درغیر اینصورت عواقب متوجه خریدار است و سایت مسئولیتی ندارد))

کندذهنى کودکان 17ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 17

 

کند ذهنى کودکان

خطر آفرينى‌ها

مسأله ديگرى که در رابطه با اين گروه قابل طرح است، مشکل آفرينى برخى از آنهاست. عده‌اى از روانشناسان نفس عقب‌ماندگى را عامل جرم معرفى کرده‌اند و گفته‌اند، کندذهنى مساوى با جرم‌آفرينى است. نظر ديگران اين ادعا را رد مى‌کند. اساس جرم مربوط مى‌شود به شرايط نامساعدى که از نظر تربيت براى آنها وجود دارد. اينان آگاهى‌هاى لازم را ندارند، و درنتيجه تن به کارى مى‌دهند که عاقبت آن ناميمون است. ساده‌نگرى و ساده‌انديشى و پرهيز از دورانديشى و بکارگيرى خرد در اين رابطه مؤثر است ( تحقيقات گدارد سهم نارسائى عقلى را در جرم بيشتر نشان مى‌دهد(.

اينان در مواردى آلت دست مى‌شوند و با اندک القاء و تملٌقى جذب رأى و نظر ديگران مى‌شوند و به انحرافات گوناگونى تن در مى‌دهند. نوع انحرافات و خطرآفرينى‌هايشان عبارتست از هتک‌ناموس، دزدي، آتش‌زدن، خراب‌کردن، اعمال خلاف قانون ديگر که آنها بدون شرم و حيا مرتکب آن مى‌شوند. حتى در انحرافات جنسى نيز آنها شرم و حيائى از خود بروز نمى‌دهند

اينان بعلت نادانى آثارى از خود باقى مى‌گذارند و زود دستگير مى‌شوند و شايد همين‌امر باعث مى‌شود که درباره‌شان داورى شود، که کندذهنان مجرمند. افراد تيزهوش سعى‌دارند از خود آثارى برجاى نگذارند و گرفتار قانون نشوند.

علل و عوامل کند ذهنى

علل قبل از تولد

علل وراثتى

بدين معنى که فرزندان، بسيارى از صفات و ويژگى‌ها را از والدين و اجداد خويش به ارث مى‌برند. پاره‌اى از صفات مربوط به جنبه‌هاى روانى و استعدادى است. کودکان هوش خود را از پدر و مادر به ارث مى‌برند. اين مطلب درباره بيش از ۸۰درصد مردم صادق است که اگر والدين کودن و عقب‌مانده باشند فرزندان آنها هم واجد همان صفات و خصايص خواهند شد

همچنين در اين زمينه از کم وزياد شدن کروموزوم‌ها، بالابودن سن مادر، ازدواج کم‌خونى که در برخى از شرايط احتمال بارزشدن ضايعه در آن زياد است، موجود ژن مغلوب از همان نوع در کروموزوم که سبب تقويت و بروز مى‌شود بايد سخن گفت. اين علل و عوامل کلاً داراى جنبه ژنتيک هستند.

علل مربوط به دوران رحم

دوران حيات رحمى دورانى سرنوشت‌ساز است. براساس پاره‌اى از روايات پايه‌هاى بدبختى يا خوشبختى کودک در آن دوره گذارده مى‌شود. عواملى که دراين دوره براى کندذهنى‌ها مؤثرند عبارتند از:

اعتياد والدين به الکل که موجب مسموميت جنين است، داروهاى شيميائى مثل آرام‌بخش‌ها، تاليد وميدها، مصرف بسيار ويتامينA (آ)، و ويتامينK (کا)، عامل ارهاش خون، بيمارى يرقان مادر در دوران حمل، ابتلاى مادر به سرخجه در سه‌ماهه اول باردارى که باعث تخريب سلول‌ها شده و خون‌رسانى را به عقب مى‌اندازد، فساد جفت که عامل ويروسى و باکترى‌ها در آن دخالت دارد، هيجانات، ترس‌ها و اضطرابات مادر در دوران حمل و سرماخوردگى شديد مادر

از ديگر موارد عفونت تبخالى در جهازتناسلي، عامل لاغرى مادر در دوران حمل، تغذيه ناکافي، بى‌اشتهائى عصبى و روانى مادر، ابتلاى به سفليس، عفونت‌هاى ويروسى مثل اوريون، آنفلوآنزا، تب‌هاى شديد و بصورت حاد، ضربه‌ها برشکم مادر، تأثير اشعه ايکس روى تخم و نطفه در ماه‌هاى اول و ... است.

علل مربوط به حين تولد

لحظه تولد و کيفيت آن امرى مهم و سرنوشت‌ساز است. بخشى از مسائل آن عبارتنداز:

واردشدن ضربهٔ‌مغزى بر نوزاد، فشار و صدمات وارده برسر، عفونت‌ها، خفگى نوزاد در حين تولد يا قطع تنفٌس، فقدان يا کمبود اکسيژن در اين مورد، ... اصولاً زمان تولد مهم است ۸ درصد نقيصه‌هاى ذهنى مربوط به اين مرحله است.

تولد نارس ( غرض آن تولدى است که وزن کودک کمتر از ۵/۲ کيلو باشد) سبب ۷۰ درصد نارسائى‌هاى ذهنى است زيرا سلسله اعصاب در آن رشد کافى ندارد. همچنين ضربان قلب کودک در حين تولد اگر کمتر از ۹۰ باشد نشان مى‌دهد که اکسيژن به مغز نمى‌رسد و اين خود سبب نارسائى‌هائى ذهنى است.

علل مربوط به پس از تولد

عوامل مربوط به خود

غرض خود کودک است. کودک داراى يک محيط داخلى است. در محيط داخلى او عواملى هستند که در سرنوشت کودک مؤثرند. اين عوامل عبارتند از:

عوامل غدٌه‌اى که مربوط مى‌شود به کم‌کارى يا پرکارى غدٌه‌ها و از جمله عدم کفايت غده تيروئيد و پاراتيروئيد.

صدمه مغزى بر کودک بعلت نرسيدن اکسيژن کافى به مغز، تورم مغزي، فساد سلول‌هاى مغزي

عوامل طبيعى و ساختى خودش چون افت‌هوشى به دلايل گوناگون.

کم‌خونى و خشکى پوست و اختلال در استخوان که خود زمينه‌ساز نقصان ذهنى است.

عوامل مربوط به محيط

و غرض از محيط مجموعه شرايط و عواملى است که فرد را در خود شناور کرده و تحت‌تأثير قرار مى‌دهد. در اين زمينه از عواملى مى‌توان بحث کرد که عبارتنداز:

- عامل بيمارى‌ها مخصوصاً بيمارى مننژيت، سفليس، ضربه‌ها، بيمارى‌هاى عفونتى و انگلى فقدان آنزيم‌ها در بدن، فلج مغزي.

- عامل غذا، سوخت‌وساز، مسموميت‌ها. حدود ۴ تا ۵ درصد نارسائى‌ها مربوط به عوامل متابوليک است. مخصوصاً اختلال در سوخت‌وساز پروتئين‌ها و موادقندي، چربيها.

- عامل دوا مخصوصاً داروهاى حاد و مسموم‌کننده، آنتى‌بيوتيک‌ها، هورمون‌هاى اضافه‌شده به غذاى گياهي، مسموميت با سرب.

- عامل محيط فرهنگى و مخصوصاً فقر فرهنگي، عدم آگاهى در القاء و تلقين‌ها که بطور غيرمستقيم اثر مى‌گذارند.

- عامل عاطفى مثل عدم پذيرش‌ها، عدم‌ تفاهم‌ها و جو نامساعد، طردشدگي

- عامل اقتصادي، فقر و محروميت شديد، هوسمندى و عدم‌ارضاء آن.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,850 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file263_1527970_3131.zip123.3k