فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه های علمی,تحقیق,مقاله,کارآموزی,کارآفرینی,پروژه

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. توجه فرمایید هزینه پرداختی شما بابت آماده سازی فایل ها جهت دانلود می باشد و از شما عزیزان هزینه ای بابت خود فایل دریافت نمی گردد و در صورت نارضایتی هزینه دریافتی قابل بازگشت می باشد. این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از ارائه به عنوان پروژه درسی خودداری فرمایید(درغیر اینصورت عواقب متوجه خریدار است و سایت مسئولیتی ندارد))

گزارشی درباره مديريت تخم مرغهاي قابل جوجه کشي 9ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 9

 

مديريت تخم مرغهاي قابل جوجه کشي

براي رسيدن به جوجه هاي گوشتي با رشد سريع ، تخم مرغهاي قابل جوجه کشي مطلوب ، مرغهاي مادر در طول دوره توليد بايستي دائما از نظر وزن ، اندازه و همچنين وزن بدن مرغهاي مادر مولد کنترل گردند زيرا يکي از فاکتورهاي اصلي انتخاب در آميخته هاي گوشتي در سال هاي اخير وزن تخم مرغ است . تحقيقات سالهاي اخير نشان داده است که بين وزن تخم مرغ و ماندگاري توليد نسبت مستقيم وجود دارد بررسيها نشان داده اند که اگر ماندگاري توليد کاهش يابد وزن تخم مرغ افزايش خواهد يافت براي حل اين مشکل و حفظ بدن مرغ و در نتيجه تداوم ماندگاري توليد لازم است برنامه کاهش دان اجرا شود زمان و کاهش دان به عوامل متعددي بستگي دارد از جمله :

- وزن بدن مرغ و تغييرات آن از شروع توليد .

- توليد روزانه و روند ادامه آن .

- وزن تخم مرغ روزانه و روند ادامه آن

- تغييرات در زمان برداشت دان .

- وضع گله از نظر سلامتي .

- درجه حرارت و شرايط محيطي .

- وضع جيره غذايي از نظر ترکيب ( انرژي و مقدار پروتئين )

- مقدار جيره (انرژي دريافتي ) در پيک توليد .

- تاريخچه گله ( وزن گله در دوره پرورش و عملکرد آن قبل از پيک توليد .)

از آنجائيکه عوامل ياد شده بالا در تمام گله ها يکسان نيستند لذا برنامه کاهش دان در هر گله متفاوت خواهد بود.

توصيه عمومي براي کاهش دان بشرح زير مي باشد.

از هفته 27 تا 34 دادن حداکثر دان ( پيک توليد ) .

از هفته 35 تا 50 کاهش تدريجي تا 150 گرم در روز براي هر قطعه بعبارتي دادن 412 کيلوکالري انرژي براي هر مرغ در 50 هفتگي .

از هفته 50 به بعد ثابت ماندن مقدار دان .

برنامه هاي کنترل

- وزن کشي و کنترل تغييرات وزن که معمولا استاندارد 15 تا 20 گرم افزايش در هفته است .

- وزن روزانه تخم مرغ و تغييرات آن با توجه به وزن استاندارد .

- شرايط فيزيکي مرغ يعني وضع عضله سينه – وضع چربي بدن – وضع پرها و پوشش عمومي شرايط پا ، تاج ، سروصورت و رنگ پريدن بدن و وضع عمومي توليد .

مقدار جيره بايد طوري تنظيم گردد که بتواد در مقابل تغييرات غير قابل انتظار احتياجات طيور را برآورده کند بطور مثال وقتي درجه حرارت بيش از حد بالا باشد با توجه به احتياجات انرژي حيوان بتوان در مقدار جيره تعديل انجام داد . عدم کنترل و در نتيجه شکست در کنترل وزن بدن از هفته 30 به بعد بطور مشخص تداوم توليد را تحت الشعاع قرار خواهد داد .

جمع آوري و مديريت تخم مرغهاي قابل جوجه کشي

يک تخم مرغ حدود 22 تا 24 ساعت زمان لازم دارد که از مجراي تخم عبور کرده وتوليد گردد تقسيم سلولي از مجراي تخم شروع شده بطوريکه در موقع توليد هر تخم مرغ نطفه دار داراي 60000 سلول است که در ادامه در گروه هاي مختلف اقدام به وجود آوردن اندامها خواهدنمود. هر تخم مرغ نطفه دار که توليدمي گردد داراي موجود زنده است بنابراين بايد در نظر داشت که جمع آوري و نگهداري نادرست تخم مرغ از لحظه تخمگذاري به بعد ممکن است توليد جوجه يکروزه درجه يک را تحت تاثير قرار دهد. تقسيم سلولي از درجه حرارت 27 درجه به بالا ادامه مي يابد و 26 درجه سانتي گراد کمتر کند مي گردد در نهايت در درجه حرارت 20-21 بطور کامل متوقف مي شود اين نقطه را صفر فيزيولوژيک مي نامند اگر تقسيم سلولي تا 5 ساعت پس از تخمگذاري ادامه يابد و سپس تخم مرغ به سردخانه انتقال يابد شاهد افت در صد هچ بدليل جنين مردگي خواهيم بود بنابراين بايد شرايطي ايجاد کرد که تخم مرغها هرچه سريعتر به سردخانه با درجه حرارت 20-18 درجه سانتي گراد درجه انتقال يابند در اين رابطه بايد گفت که جمع آوري متعدد موجب خنک شدن يکنواخت تخم مرغها شده ولذا اين موضوع اهميت جمع اوري 6 تا 8 بار در روز را روشن مي نمايد.

جمع آوري در سيستم لانه هاي اتوماتيک

شرايط نوار جمع آوري در لانه هاي اتوماتيک بايد ازنظر حرارت کنترل گردد که نه خيلي گرم و نه خيلي سد گردد نوار جمع آوري و پوشال اين گونه لانه ها بايد مرتبا تميز گردد پس از تميز کردن نوار جمع آوري تخم مرغ بايد دقت کرد که نوار خشک شده باشد و پس از اتمام جمع آوري قسمت انتهايي يعني خروج از سالن خوب بسته باشد که ايجاد کوران نگردد در غير اينصورت نوار فوق بوسيله کوران هوا بسيار سرد خواهد شد .

اين لانه ها موجب کاهش نيروي کارگري خواهد شد وليکن مانند بسياري از سيستم هاي اتوماتيک لازم است از نظر نگهداري واستفاده بهينه از آن دقت لازم صورت گيرد در اين لانه ها بايد مدييت طوري عمل نمايد که اکثر تخم مرغها در لانه ها گذاشته شوند و از نظر رسيدگي و تاسيساتي بايد دقت کرد که از شکستگي بيش از حد جلوگيري شود نداشتن اين لانه ها همانطوريکه گفته شد در خصوص کاهش نيروي کار موثر مي باشند ولي دليلي براي نداشتن افراد مسول نمي باشند توصيه مي گردد که نوار جمع اوري دو هفته قبل از توليد هر روز يکبار کار کند که طيور به صداي آن عادت کنند .

تخم مرغهاي بستر

متاسفانه درصدي از تخم مرغ هاي توليدي روي بستر توليدمي گردند اين تعداد بستگي به فاکتورهاي مديريتي زيادي دارد .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,850 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file278_1528033_7248.zip15.3k