فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه های علمی,تحقیق,مقاله,کارآموزی,کارآفرینی,پروژه

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. توجه فرمایید هزینه پرداختی شما بابت آماده سازی فایل ها جهت دانلود می باشد و از شما عزیزان هزینه ای بابت خود فایل دریافت نمی گردد و در صورت نارضایتی هزینه دریافتی قابل بازگشت می باشد. این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از ارائه به عنوان پروژه درسی خودداری فرمایید(درغیر اینصورت عواقب متوجه خریدار است و سایت مسئولیتی ندارد))

تجزيه و تحليل نسبت هاي مالي شرکت رینگ سازی مشهد 25 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 26

 

تجزيه و تحليل نسبت هاي مالي:

شركت رينگ سازي مشهد

نسبت جاري يكي از نسبت هاي نقدينگي مي باشد كه با استفاده از آن مي توان قدرت شركت را در پرداخت بدهي هاي جاري شركت تعيين كرد. بر اساس اين نسبت منابع اصلي نقد شركت براي پرداخت بدهي هاي جاري، دارايي هاي جاري مي باشند.

نسبت جاري از تقسيم داراي هاي جاري بر بدهي هاي جاري حاصل مي شود. هرچه نسبت جاري شركت بزرگتر باشد آن شركت در پرداخت بدهي هاي جاري خود، با مشكلات كمتري مواجه است. براي سازمان هاي وام دهنده اين نسبت بايد به طور متعادل 2 يا بيشتر از آن باشد كه اعتباردهندگان تمايل به پرداخت اعتبار داشته باشند.

نسبت جاري شركت رينگ سازي مشهد سال 82 (سهامي عام)

نسبت جاري شركت رينگ سازي مشهد سال 83 (سهامي عام)

شركت از لحاظ نقدينگي و نسبت جاري در وضعيت مطلوبي نمي باشد چون نسبت هاي جاري اين شركت تقريباً نزديك به يك است و اين به اين معني است كه شركت تقريباً معادل دارايي هاي جاري خود، بدهي جاري دارد و اين از ديد اعتباردهنده مناسب و مطلوب نمي باشد. در سال 83 اين نسبت مطلوبتر از سال 82 است چون 044/1<94/0 لذا شركت در پرداخت بدهي هاي جاري خود از محل دارايي هاي جاري در سال 83 با مشكلات كمتري تقريباً مواجه هستند.

 

نسبت آني را كه نسبت سريع هم مي گويند از طريق تقسيم دارايي هاي آني يا سريع بر بدهي هاي جاري حاصل مي شود. اين نسبت بيان مي كند كه توان شركت در پرداخت بدهي هاي جاري از محل دارايي هاي آني چه قدر است. البته لازم به ذكر است كه اين نسبت هرچه بالاتر باشد از ديد اعتباردهندگان مناسب و مطلوبتر است. بر اساس تحليل مديران مالي مرز بين قدرت نقدينگي كافي و قدرت نقدينگي ناكافي شركت را معادل يك بودن نسبت آني شركت مي دانند.

از ديد تحليل گران مالي اين نسبت هاي آني محاسبه شده براي شركت رينگ سازي مشهد براي سال 82 و 83 چون كمتر از يك هستند مطلوب نمي باشد اين به معني آن است كه شركت از محل دارايي هاي آني خود قادر به پرداخت بدهي هاي جاري خود نمي باشد. اين شركت در سال 82 فقط 46/0 از بدهي هاي جاري خود را از محل دارايي هاي آني مي تواند پرداخت كند و در سال 83 هم فقط معادل 34/0 از بدهي هاي جاري خود را مي تواند از محل دارايي هاي آني جبران كند.

لازم به ذكر است كه هرچقدر نسبت هاي آني و جاري كوچكتر باشند از ديد مديريتي مطلوبتر است. چون به هر ميزاني كه نسبت هاي جاري و آني كوچكتر باشد يعني دارايي هاي جاي كمتري در شركت وجود دارد و شركت وجوه نقد كمتري را به صورت راكت نگهداري مي كند كه اين هزينه هاي ناشي از راكت بودن سرمايه و هزينه هاي سرمايه را كاهش مي دهد و منجر به افزايش كارآيي و بهره وري مي گردد. لذا هرچه اين نسبت هاي كوچكتر باشند از ديد مديريت مناسب تر است.

نسبت هاي فعاليت يا كارآيي:

نسبت گردش كالا: با استفاده از اين نسبت، تعداد دفعاتي كه شركت در سال موجودي كالاي خود را مي فروشد، تعيين شده و براي محاسبه آن مي توان بهاي تمام شده كالاي فروش رفته را بر موجودي كالا تقسيم كرد.

در حالت كلي، هرچه اين نسبت زيادتر شود به معناي افزايش كارآيي مديريت است.

گردش موجودي كالاي شركت رينگ سازي مشهد سال 83

اين نسبت گردش م ك (31/4) نشان مي دهد كه شركت در طي يك سال مالي تقريباً 30/4 بار كالاهاي خود را مي فروشد. به عبارت ديگر كالاها و موجودي انبار اين شركت 3/4 بار خالي و پر مي شوند. اين نسبت تقريباً گردش بالاي موجودي ها را نشان مي دهد و مطلوب است.

گردش دارايي ها:

نسبت گردش دارايي ها از تقسيم مبلغ فروش بر مبلغ دارايي هاي شركت به دست مي آيد. اين نسبت رابطه بين حجم فعاليت و ارزش دارايي ها را بيان مي كند. هرچه اين نسبت بالاتر باشد يعني سطح فعاليت و حجم


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,800 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file35_1540844_6011.zip54.8k