فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه های علمی,تحقیق,مقاله,کارآموزی,کارآفرینی,پروژه

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. توجه فرمایید هزینه پرداختی شما بابت آماده سازی فایل ها جهت دانلود می باشد و از شما عزیزان هزینه ای بابت خود فایل دریافت نمی گردد و در صورت نارضایتی هزینه دریافتی قابل بازگشت می باشد. این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از ارائه به عنوان پروژه درسی خودداری فرمایید(درغیر اینصورت عواقب متوجه خریدار است و سایت مسئولیتی ندارد))

توليد سبزيجات خشك و انواع برگه ميوه ها 34ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 34

 

توليد سبزيجات خشك و انواع برگه ميوه ها:

مقدمه

انواع سبزي

1-2 پياز و اقسام آن

2-2 موسير و اقسام آن

3-2 نعنا ع و اقسام آن

4-2 تره و اقسام آن

5-2 تره تيزك و اقسام آن

6-2 جعفري و اقسام آن

7-2 ريحان و اقسام آن

8-2 گشنيز و اقسام آن

9-2 شنبليه و اقسام آن

3- روش توليد انواع سبز ي خشك

4- حداقل تجهيزات مورد نياز براي توليد پودر سير و پياز

5- توليد برگه ميوه جات

1-5 طبقه بندي ميوه ها

2-5 زرد آلو و برگه آن

3-5 هلو و برگه آن

6- روش توليد برگه ميوه

1-6 اصول آماده سازي

2-6 جداسازي

3-6 جدا سازي قسمتهاي زائد

4-6 لكه گيري

5-6 تجهيزات خرد كن

6-6 خشك كردن

7-6 گوگرد زني

8-6 بسته بندي محصول

7- آزمايشات و مواد و تجهيزات

مقدمه

مقدمه و تاريخچه

نگهداري مواد غذايي به طريقه ي خشك كردن يكي از قديمي ترين روش هاست. مردم قديم ميوه ها ، سبزيها ، گوشت و ماهي را در فصول پربار در گرماي خورشيد و يا كنار آتش و دود خشك مي كردند تا در فصول كميابي به مصرف برسانند. اكر چه بشر هزاران سال است كه مواد غذايي را بدين طريق خشك مي كرده ولي شروع اصلي كنسرو اسيون غذاها با خشك كردن مصنوعي مربوط به حدود 200 سال قبل است . اين عمل بدان معني است كه بجاي گرماي خورشيد از يك منبع حرارتي كوچكتر استفاده كنند تا خشك كردن در محيطي هاست. مردم قديم ميوه ها ، سبزيها ، گوشت و ماهي را در فصول پربار در گرماي خورشيد و يا كنار آتش و دود خشك مي كردند تا در فصول كميابي به مصرف برسانند. اكر چه بشر هزاران سال است كه مواد غذايي را بدين طريق خشك مي كرده ولي شروع اصلي كنسرو اسيون غذاها با خشك كردن مصنوعي مربوط به حدود 200 سال قبل است . اين عمل بدان معني است كه بجاي گرماي خورشيد از يك منبع حرارتي كوچكتر استفاده كنند تا خشك كردن در محيطي كوچكتر و با كنترل بيشتر انجام گيرد. بدين منظور در سال 1795 ميلادي اولين سيستم ( راژمان) خشك كن توسط دو نفر فرانسوي براي خشك كردن سبزيها ساخته شد. در اين سيستم از هواي گرم 41 درجه سانتيگراد استفاده مي شد.

خشك كردن حبوبات و غلات در مزارع پس از درو تا حدي كه قابل انبار بشوند عملي لازم و بسيار كم خرج است. با اينكه خشك كردن سبزيها و ميوه ها با گرماي خورشيد بسيار اقتصادي است ولي بعضي اوقات عوامل جوي از جمله بارندگي و رطوبت زياد يا بادهاي شديد بشر را اجبارا به خشك كردن مصنوعي وادار كرده است عوامل ديگري از قبيل آلودگي وجود گرد و خاك و حمله ي حشرات و پرندگان عمل خشك كردن طبيعي را مشكل مي سازد.

در حال حاضر در اكثر نقاط دنيا و همچون آمريكا ، تركيه ، يونان، استراليا، اسپانيا و ايران تهيه ي كشمش از انگور بطور عمده و تجارتي با استفاده از گرماي خورشيد صورت مي گيرد ، و فقط در آمريكا براي 7% كل توليد از قبيل انجير ، خرما، هلو ، زرد آلو در نقاطي از دنيا مثل آمريكا ، يونان، ژاپن و غيره با استفاده از گرماي خورشيد خشك مي شوند. بطور كلي اينگونه فرآورده ها در مقايسه با غذاهايي كه با خشك كردن مصنوعي در زمان كوتاهتري به دست مي آيند مرغوبيت كمتري داشته و ممكن است بازده كافي ندهند مثلا كندي عمل خشك كردن طبيعي ممكن است باعث كپك زدن محصول و از بين رفتن شيريني و ميوه ها در اثر اعمال تخميري و تنفس گياهي باشد و در نتيجه از مرغوبيت آنها كاسته شود. به علاوه قسمت


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,800 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file87_1541044_2062.zip31.6k