فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه های علمی,تحقیق,مقاله,کارآموزی,کارآفرینی,پروژه

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. توجه فرمایید هزینه پرداختی شما بابت آماده سازی فایل ها جهت دانلود می باشد و از شما عزیزان هزینه ای بابت خود فایل دریافت نمی گردد و در صورت نارضایتی هزینه دریافتی قابل بازگشت می باشد. این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از ارائه به عنوان پروژه درسی خودداری فرمایید(درغیر اینصورت عواقب متوجه خریدار است و سایت مسئولیتی ندارد))

تولیدگلاب 90 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 89

 

فصل اول كليات

تعريف، ويژگيها و مشخصات محصول توليدي:

گلاب به حاصل تقطير گل هاي سرخ محمدي Rosa dama scenamiller تازه چيده شده و مخلوط آن با آب كه اساس اضافي آن از محلول ابكي جدا شده است اطلاق مي گردد. البته در ساير كشورها مثل تركيه، بلغارستان و فرانسه از گونه هاي ديگر گل سرخ براي تهيه گلاب استفاده مي شود. در حقيقت گلاب محصول سنتي ايران مي باشد كه برگرفته از گلهاي تازه محمدي مي باشد و در مورد آن همين بس كه متبرك به نام حضرت رسول (ص) مي باشد و نام آن حضرت را به همراه دارد.

توليد گل محمدي و تهيه گلاب سالانه براي هزاران خانواده ايراني اشتغال ايجاد مي كند و گردانندگان اين رشته بوي خوش طبيعت را به خانه علاقه مندان مي برد.

گلاب ايراني جنبه صادراتي دارد و نشانه مرغوبيت آن ايراني بودنش مي باشد به طوريكه خانه كعبه كه قبله مسلمين جهان است با گلاب ناب محمدي كاشان شسته مي شود.

از آنجا كه گلاب براي طعم دادن به مواد غذايي، آشاميدني و يا به عنوان ماده معطر كننده به كار مي رود بنابراين ويژگيهايش بايد به صورتي باشد كه خطري براي مصرف كننده نداشته باشد.

ويژگيهاي آن شامل موارد زير مي باشد.

ويژگي ظاهري: از اين لحاظ گلاب بايد زلال، بي رنگ، بدون سود و رسوب، فاقد ذرات خارجي، فاقد بوي ترشيدگي با هر نوع تخمير، فاقد بوي پختگي، داراي بوي ويژه گل سرخ، طعمي مطبوع و مختصري مايل به تلخي باشد. ضمناً واكنش گلاب بايد اسيدي باشد PH= 3.5-5,5

ويژگي مواد اوليه: آبي كه در تهيه گلاب به كار مي رود بايد مطابق با ويژگيهاي استاندارد آب آشاميدني شماره هاي 1053 و 1011 باشد. آب مقطر مورد استفاده براي رقيق كردن گلاب بايد تازه و تقطير شده باشد و براي تهيه گلاب از گلبرگهاي گل سرخ محمدي كه تازه چيده شده باشد استفاده مي گردد.

ويژگي شيميايي: اسانس: اسانس گل سرخ مايع روغني بيرنگ يا زرد است با طعم و بوي مشخص كه در 25 درجه به حالت مايع چسبنده درمي آيد و در اثر سرد شدن تدريجي شكل توده متبلوري به خود مي گردد و در اثر گرم كردن مجدداً مايع مي شود. اين اسانس از دو بخش جامد و مايع تشكيل شده تركيبات شيميايي آن الكلهاي ترپني مانند ژرانيول و ستبرونلول، ردنيول و نرول از همه مهمتر هستند و نرول موجود در آن به ميزان 5 تا 10 درصد مي تواند اثر بسيار مشخصي بر روي اسانس داشته باشد.

الكلهاي ديگري مانند لينالول، اوژنول و يك استئاروپتن بي رنگ كه در حرارت معمولي جامد است مواد متشكله اسانس گل سرخ را تشكيل مي دهند. بخش جامد گلاب فاقد بو است و بخش مايع داراي بوي خوبي مي باشد. مقدار اسانس موجود در گلابهاي درجه يك بايد حداقل mg35 در ml100 و براي گلابهاي درجه 2 حداقل mg15 در ml100 باشد.

انديس يد، انديس استر، انديس اسيدي، انديس اسيداسيون نيز براي گلابهاي سبك و سنگين مشخص مي باشد كه طبق جدول ارائه مي گردد.

شماره

انواع آزمايش

گلاب سنگين

گلاب سبك

1

وضع ظاهري گلاب

شفاف و زلال بدون ذرات خارجي

شفاف و زلال بدون ذرات خارجي

2

طعم

مطبوع و كمي مايل به تلخي

مطبوع و كمي مايل به تلخي

3

بو

بوي مطبوع گل سرخ

بوي مطبوع گل سرخ

4

انديس اسيدي بر حسب mg اسيداستيك درصد ميلي ليتر نمونه

5/5-5/2

6-1

5

PH

5-3

3-5/0

6

مقدار اسانس بر حسب mg در ml100

حداقل 35

حداقل 15

7

انديس يد

حداقل 35

حداقل 15

8

انديس استر

حداقل 3

حداقل 1

9

انديس اكسيداسيون

حداقل 200

حداقل 130

10

كلرور

نبايد وجود داشته باشد

نبايد وجود داشته باشد

11

سولفات

نبايد وجود داشته باشد

نبايد وجود داشته باشد

12

نيترات و نيتريت

نبايد وجود داشته باشد

نبايد وجود داشته باشد

13

مقدار مس بر حسب ppm

حداكثر 4/0

حداكثر 4/0

14

مقدار ارسنيك بر حسب قسمت در مليون

حداكثر 05/0

حداكثر 05/0

15

مقدار ××× بر حسب ppm

حداكثر 1/0

حداكثر 1/0

گلاب مي تواند به صورت سترون تجارتي تصفيه و عرضه شود كه در اين صورت مطابق با استاندارد سترون تجارتي فرآورده هايي با PH كمتر از 6/4 مورد آزمايش قرار مي گيرد.

ويژگي ميكروبيولوژي: اين مورد نيز طبق جدول زير مي باشد.

شماره

نوع m.o

حداكثر مجاز در هر گرم

دماي گرمخانه گذاري

زمان گرمخانه گذاري

شماره استاندارد

1

شمارش كليه باكتريهاي هوازي فروفيل

102×2

oc 37-35

48 ساعت

356

2

باكتريهاي كلي فرم

منفي

oc 37-35

48 ساعت

437

3

استرپتوكوكهاي گروه D لانسفيد

منفي

oc 37-35

72 ساعت

2198

4

پژودوموناس آثروژنفر

منفي

oc 37-35

48 ساعت

3140

5

كلستريديويهاي احيا كننده سولفيت

منفي

oc 37-35

48 ساعت

2197

6

كپكها

منفي

oc 25-22

5 روز

997

7

مخمرها

منفي

oc 25-22

5 روز

997

منظور از بين بردن m.o هاي بيماري زا و تامين وضعيت بهداشتي گلاب فرآورده نهايي بايد فرايند حرارتي را حداقل به مدت 15 ثانيه در دماي oc72 گذرانده باشند و همچنين آلاينده هاي فلزي در گلاب بايد مطابق با جدول زير باشد.

رديف

نام آلاينده

بديشنيه مجاز

روش آزمون


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,800 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file93_1541073_3982.zip82k