فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه های علمی,تحقیق,مقاله,کارآموزی,کارآفرینی,پروژه

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. توجه فرمایید هزینه پرداختی شما بابت آماده سازی فایل ها جهت دانلود می باشد و از شما عزیزان هزینه ای بابت خود فایل دریافت نمی گردد و در صورت نارضایتی هزینه دریافتی قابل بازگشت می باشد. این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از ارائه به عنوان پروژه درسی خودداری فرمایید(درغیر اینصورت عواقب متوجه خریدار است و سایت مسئولیتی ندارد))

جنگنده هاي اروپاي امروز

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 8

 

 

جنگنده هاي اروپاي امروز

تاكنون هر چه گفتيم از صنعت هوا فضاي روسيه (اتحاد جماهير شوروي سابق) و ايالات متحده آمريكا بوده. دليلش مبرهن است، آن ها از مقتدران اين صنعتند. اما در اين ميان كشورهاي ديگر نيز در اين رقابت حرف هاي جديدي براي گفتن دارند. بله! كشورهاي اروپايي نيز دوش به دوش آن دو در حركتند و چه بسا از جهاتي مقتدرتر باشند. اين بار دو جنگنده پيشرفته اروپايي كه هر دوي آن ها براي آغاز قرن ۲۱ طراحي شده اند را مرور مي كنيم. اين دو هواپيماي جنگنده با نام هاي جنگنده اروپا EF2000۱ و Rafale۲ هم اكنون از پيشرفته ترين هواپيماها به حساب مي آيند و در رقابت با بسياري از هواپيماهاي جنگنده روسيه مانند Mig-29,Tu-28,Su-35,Su-27... يا جنگنده هاي آمريكايي مانند F-15-F-16 و... حرف اول را مي زنند.

جنگنده EF2000 ملقب به توفان شديد (Typhoon). طرح اين هواپيما از سال ۱۹۸۳ ميلادي در نظر گرفته شد و بعد از چندين سال بررسي و تحقيق بالاخره در سال ۱۹۸۸ طرح هاي تئوريك آن به پايان رسيد و آماده شد البته با تاخير ۶ ساله اي اين كار انجام شد اما سرانجام اولين نمونه پروازي اين هواپيما در ۲۶ مارس سال ۱۹۹۴ توسط سرخلبان «پيتر وگر» (Peter Weger) به پرواز در آمد. اين هواپيما توسط كنسرسيوم چند مليتي متشكل از موسسات هوافضاي انگلستان (CASA ,(British Aerospace از اسپانيا، Alenia از ايتاليا و هوافضاي آلمان (Deutsche Aerospace)۳ ساخت و طراحي شده است كه البته آلمان و انگلستان مديريت طرح را بر عهده گرفتند.

در ابتدا پروژه بر برتري هوايي، دفاع هوايي و حملات هوايي متمركز شده بود. اما بعد از مدتي و احساس نياز كشورها نسبت به اهداف زميني مسير طراحي براي ساختن چندين مدل تغيير كرد و EF2000 آماده حملات هوا به زمين نيز شد.

اين جنگنده از خصوصيات رادارگريزي (Stealth) نيز برخوردار است و با توجه به مواد تركيبي كه بدنه اصلي را تشكيل مي دهند سبب نامرئي شدن از ديد رادارهاي دشمن مي شود. آلياژ خاص بدنه متشكل از كربن، تيتانيوم، آلومينيوم و ليتيوم است كه چيزي حدود ۸۰ درصد بدنه را فرا گرفته كه از لحاظ ساختار بدنه بسيار شبيه به هواپيماي جنگنده تندباد فرانسوي است حتي شكل بال ها و بالچه ها.

كابين خلبان EF2000 را مي توان از پيشرفته ترين كابين هاي دنياي كنوني دانست كه نسبت به جنگنده هاي ديگر بسيار كار خلبان را ساده تر كرده است. سيستم هدايت الكتريكي هواپيما (Fly-by-wire) به خلبان آسودگي كامل را براي هدايت اين جنگنده مي دهد. اكثر كليدهاي مهم و ضروري بر روي اهرم هدايت تعبيه شده است. حتي سيستمي وجود دارد كه اگر در مانورها و يا سقوط هاي آزاد با فشار بالا (Over G) خلبان بي هوش شد به صورت خودكار اين سيستم هدايت را بر عهده مي گيرد و به صورت عادي باز مي گردد.

يكي از مشخصات بارز اين جنگنده، قابليت فرود و برخاست كوتاه (STOL) است. براي اين عمل هواپيما بايد به موتورهاي نيرومندي مجهز باشد. در اين راستا دوموتور توربوفن EJ200 با فناوري پيشرفته بر روي EF-2000 نصب است كه هر كدام نيروي پيشراني به اندازه ۲۰۲۵۰ پوند فراهم مي آورند و قدرت بلند شدن با باري به وزن ۳۶۴۸۰ پوند را نيز دارند. در مورد تجهيزات قابل حمل نمي توان به صورت دقيق نشان داد زيرا تمامي موشك ها، راكت ها و بمب هاي پيشرفته را مي تواند با خود حمل كند. اين هواپيما از يك مسلس ۲۶ ميلي متري Mauser نيز بهره مي برد.

مشخصه ديگري كه EF2000 را از جنگنده هاي ديگر متمايز مي سازد (BVR) است BVR يا خلبان را قادر مي سازد تا هدف هاي حتي دورتر از ۶۰ مايل را نيز شناسايي كند و تحت كنترل داشته باشد. در اكثر وب سايت ها نوشته شده است كه EF2000 نسبت به تمامي جنگنده هاي آمريكايي و روسي برتري دارد و تنها رقيبش مي تواند F-22 آمريكايي باشد و سريعاً بعد از اين نكته اشاره شده كه F-22 قيمتش ۲ برابر EF2000 است و اين نيز يكي ديگر از مدال هاي درخشان EF2000 است.

 

تندباد (Rafale)

اين جنگنده فرانسوي از شاهكارهاي صنعت هوايي به شمار مي آيد. از نظر مشخصات ظاهري و حتي طراحي بسيار شبيه به EF2000 است. حتي حالت بال ها و تقريباً مقياس ها نيز مانند هم است. حالت بدنه و مواد به كار رفته در بدنه در مقابل تماس ديداري (Visual Optic)، امواج الكترومغناطيس و امواج مادون قرمز از خود عكس العمل نشان نمي دهد و فناوري رادارگريزي (Srealth) نيز در اين پرنده آهني در نظر گرفته شده است.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,800 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file112_1541148_1477.zip97.3k