فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه های علمی,تحقیق,مقاله,کارآموزی,کارآفرینی,پروژه

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. توجه فرمایید هزینه پرداختی شما بابت آماده سازی فایل ها جهت دانلود می باشد و از شما عزیزان هزینه ای بابت خود فایل دریافت نمی گردد و در صورت نارضایتی هزینه دریافتی قابل بازگشت می باشد. این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از ارائه به عنوان پروژه درسی خودداری فرمایید(درغیر اینصورت عواقب متوجه خریدار است و سایت مسئولیتی ندارد))

جوجه كشي 10 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 10

 

بسم الله الرحمن الرحيم

فهرست

1-شستشوي سالن و آماده كردن محيط

2-خواباندن تخم مرغها در سيني ستر

3-نحوه چرخش و نحوه تامين رطوبت و حرارت دستگاه

4-اعمال دستگاه شاهد

5-نظارت در طي دوره انكوباسيون و فعاليتهاي روزانه

6-نحوه كندلينگ

7-انتقال تخم مرغها به هاچر

8-آمار بدست آمده دستگاه شاهد

9-درصد هاي بدست آمده دستگاه شاهد

10-درصد هاي بدست آمده دستگاههاي نيمه اتومات

11-عواملي كه باعث جوجه درآوري و تلفات در طي دوره شده است.

آغاز كار جوجه كشي:

شستشوي سالن و آماده كردن محيط:

قبل از هر چيز مي بايستي محيطي كه مي خواستيم كار جوجه كشي را انجام بدهيم عاري از ميكروب و گرد و خاك باشد به همين جهت پس از برداشتن وسايل اضافي از محيط شست و شو با فشار آب انجام گرفت و پس از آن تمامي دستگاهها در محل هاي مورد نظر كار گذاشته شدند تا درمرحله بعد نوبت به گاز دادن محيط برسد كه روش كار به اين صورت بود كه تركيب فرمالين و پرمنگنات آماده بر خلاف پرمنگنات و فرماليني كه توسط خود افراد حل مي شود به اين صورت بود كه برعكس آن روش انجام شود و طبق دستور شركت سازنده پودر آماده بر روي محلول ضد عفوني ريخته شد و محيط تا 24 دود داده شد (قبل از دود دادن تمام درزهاي موجود در محيط گرفته شده بود و درهاي تمام دستگاهها به همراه دستگاه شاهد باز مانده بودند تا دود حاصل داخل دستگاهها را نيز ضد عفوني كند) نيم ساعت قبل از اينكه در محيط باز شود تخم مرغها به محيط انتقال داده شدند تا آنها نيز ضد عفوني شوند و بدين ترتيب مراحل ضد عفوني به پايان رسيد.

خواباندن تخم مرغها در سيني لستر

پس از انجام مراحل ضد عفوني تمامي تخم مرغها بين گروه هاي مختلف مشخص و تقسيم بندي شدند و تخممرغها با زاويه 45 درجه در حرارت c380 و رطوبت نسبي بين 60 تا 50 درصد در سيني هاي لستر خوابانده شدند و تخم مرغهاي دستگاه شاهد در سيني هاي مخصوص خود به صورت عمودي قرار گرفتند تا زاويه چرخش به صورت چرخش اتومات دستگاه انجام گيرد. به علت كوچك بودن تخم مرغها و افتادن آنها در داخل سيني لستر توريهاي روي تخم مرغها كشيده شد تا از افتادن آنها جلوگيري نمايد كه اين امر در پايان دوره نشان داد كه از لحاظ تنفسي هيچ مشكلي بوجود نيامده بود.

نحوه چرخش و نحوه تامين رطوبت و حرارت دستگاه هاي نيمه اتومات و شاهده نحوه چرخش دستگاههاي نميه اتومات با دست انجام مي گرفت كه 450 به سمت راست و در دور بعد چرخش 450 به سمت چپ مي چرخيد و حرارت از طريق منبع حرارتي داخل دستگاه تامين مي شود و روي c380 تنظيم شده بودند و به صورت اتومات در آن دما ثابت مي ماند. و رطوبت با حجم آبي كه در سيني كف دستگاه قرار مي گرفت تنظيم مي شد.

اعمال دستگاه شاهد:

چرخش از طريق موتور برف پاك كن اتومبيل چرخش انجام مي گرفت و دور چرخش بر روي 2 ساعت يكبار تنظيم شده بود و در زاويه 45 درجه تمامي تخم مرغها روي سيني ستر به يكباره همه با هم مي چرخيدند.

رطوبت: رطوبت از طريق آبي كه در داخل سيني كف دستگاه ريخته مي شد باز به صورت اتومات كنترل مي شد و از همان روز اول با 65% آغاز شد و در پايان با همان 65% به پايان رسيد. و به هنگام پايين آمدن رطوبت، كار تعبيه شده با آمپر موجود روي دستگاه نشان مي داد. و همين بالا بودن رطوبت باعث شد تا جوجه ها چند روزي زودتر از موعد مقرر هيچ شوند.

دما: از طريق منبع حرارتي كه در پشت دستگاه تعبيه شده بود با عبور جريان الكتريسته تامين مي شد و با كار گذاشتن ترمواستات دما به صورت اتوماتيك در c380 تنظيم شده بود. و تهويه نيز به دو صورت انجام مي گرفت:

يكي از طريق فن موجود بر روي مسير حرارتي و ديگري از طريق تنظيم دريچه هاي موجود در دو طرف ديواره هاي دستگاه كه با دست تنظيم مي شدند. اندازه هاي دريچه ها روز به روز با توجه به نياز جنين داخل تخم مرغها به تهويه هوا بيشتر مي شود. تا اينكه در روزهاي آخر به صورت كامل باز بود.

نظارت در طي دوره انكوباسيون و فعاليتهاي روزانه:

در طي مدتي كه تخم مرغها در سيني ستر قرار داشتند افراد گروه در هر روز به فاصله 6 ساعت يكبار چرخشها را انجام مي دادند و نتايج حاصله را بر روي فرمهاي مخصوص مي نوشتند و رطوبت دستگاه را از طريق رطوبت سنج بدست آورده و آن را با توجه به استاندارد و نياز تخم مرغها، با تنظيم حجم آب سيني كنترل مي كردند.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,800 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file115_1541156_3426.zip12.6k