فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه های علمی,تحقیق,مقاله,کارآموزی,کارآفرینی,پروژه

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. توجه فرمایید هزینه پرداختی شما بابت آماده سازی فایل ها جهت دانلود می باشد و از شما عزیزان هزینه ای بابت خود فایل دریافت نمی گردد و در صورت نارضایتی هزینه دریافتی قابل بازگشت می باشد. این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از ارائه به عنوان پروژه درسی خودداری فرمایید(درغیر اینصورت عواقب متوجه خریدار است و سایت مسئولیتی ندارد))

حسابداري ثبت شرکت ها 50ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 50

 

ثبت شركت ها:

مقدمه: هر گونه فعاليت هاي تجاري بايستي در چارچوب سازمان هاي متشكل و منظم بر اساس قوانين جاري كشور انجام پذيرد براي رسيدن به مشروعيت و مطلوبيت اين گونه تشكل هاي بايستي در سازمان يا ارگان مربوطه به ثبت برسد تا اعضاء آن ضمن آشنايي با قوانين مربوط و اساسنامه مورد نظر بتوانند به اهداف اقتصادي خود دست يابند تشكل هاي مورد نظر در اين كلاس انواع شركت ها و مؤسسات اعم از انتفاعي و غير انتفاعي مي باشد كه بايستي در ادارت ثبت اسناد و در دايره ثبت شركت ها پس از طي مراحل قانوني به ثبت برسد لذا قبل از ورد به بحث اصلي الزاماً بايستي جهت سهولت در درك مفاهيم با واژه هاي مخصوص اين درس آشنا شويم.

شركت: (ماده 571 قانون مدني) شركت عبارت است از اجتماع حقوق مالكين در شئ واحد به طور اشاعه همان طور كه در مواد 573 و 572 بيان گرديد به دو قسم تقسيم مي شود.

1- اختياري

2- قهري

تعاريف

1- شركتنامه: سندي است كه بين دو يا چند شريك به منظور تشكيل شركت تجاري تنظيم شده باشد.

2- اظهارنامه: نوشته اي است كه مطابق مقررات قانوني تنظيم شده باشد و وسيله قانوني بيان مطالب است. مسلماً در قانون تجارت با توجه به تعاريف حاصله اظهارنامه ثبت شكت مورد نظر بايستي مطابق قانون تجارت تنظيم و جهت ثبت شركت با بقيه مدارك مورد نظر به اداره ثبت تسليم گردد.

3- اساسنامه: مجموعه مقررات يا قراردادي كه براي طرز كار يك جمعيت و يا يك ارگان و يا يك تشكل اعم از انتفاعي و غير انتفاعي تدوين مي گردد اساسنامه ناميده خواهد شد.

شخص: كسي كه موضوع حق و تكليف قرار مي گيرد شخص حقيقي ناميده خواهد شد كه حق استيفاء و تمتع به اين شخص نيز جاري مي گردد، اين شخص، شخص حقيقي است و هر گونه انجمن و يا تشكل و يا سازمان حتي دولت شخص حقوقي ناميده مي شود به طور روشن تر مي توان اين چنين بيان داشت كه شخص حقيقي به افرادي اطلاق مي گردد كه موضوع حق و تكليف مي باشد و اين سخص در مقابل شخص حقوقي به كاربرده مي شود شخص حقيقي را شخص طبيعي نيز قلمداد مي نمايند.

شخص حقوقي: عبارت است از گروهي از افراد انسان كه قوانيني بر آن حاكم مي باشد كه براساس آن قوانين شامل حق و تكليف مي گردند مانند شركت هاي تجاري و يا تشكل ها و يا انجمن ها (مشروط بر ثبت)

چگونگي ايجاد هويت شخص حقيقي و حقوقي: شخص حقيقي با صدور شناسنامه از ادارات ثبت احوال داراي هويت مي گردد و شخص حقوقي، به طور مثال شركت پس از طي مراحل قانوني و ثبت در دفتر ثبت شركت ها و پس از صدور آگهي تأسيس داراي هويت مي گردد (ماده 583 قانون تجارت)

(ماده 20 قانون تجارت)

انواع شركت ها:

طبق ماده 20 قانون تجارت: شركت هايي كه مد نظر قرار گرفته شده به شرح ذيل مي باشد.

1- شركت سهامي كه خود بر دو نوع الف) شركت هاي سهامي خاص و ب) شركت هاي سهامي عام تقسيم گرديده است.

2- شركت هاي با مسئوليت محدود

3- شركت هاي با مسئوليت تضامني

4- شركت هاي با مسئوليت مختلط غير سهامي

5- شركت هاي با مسئوليت سهامي

6- شركت هاي با مسئوليت نسبي

7- شركت هاي با مسئوليت تعاوني

شركت هاي تعاوني خود شامل شركت هاي تعاوني مسكن

شركت هاي تعاوني مصرف

انواع شركت هاي تعاوني اعتبار

كه خود شامل مسائل حقوقي جداگانه اي است به استثناي تنظيم اظهارنامه و شركت نامه و صدور آگهي تأسيس بقيه موارد آن تابع قانون تعاوني اقتصاد جمهوري اسلامي با اصلاحات مورخ 5/7/77 مجلس شوراي اسلامي مي باشد و رسيدگي به ماهيت حقوقي آن از وظايف خاص اداره كل تعاون استان يا شهرستان مي باشد.

مؤسسات انتفاعي: مؤسساتي كه هدف مؤسسين آن كسب درآمد و سود باشد مانند مؤسسات حسابرسي و حسابداري

مؤسسات غير انتفاعي: مؤسساتي هستند كه هدف از آن كسب سود و درآمد نباشد مانند مؤسسات صندوق هاي قرض الحسنه و مؤسسات خيريه و نيكوكاري

شركت هاي سهامي خاص: شركتي است بازرگاني كه تمامي سرمايه آن توسط مؤسسين تأمين گرديده و سرمايه آن به سهام تقسيم شده و مسئوليت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمي سهام آن هاست و تعداد سهامداران نبايد از 3 نفر كمتر باشد و عنوان شركت سهامي خاص بايد قبل از نام شركت يا بعد از آن بدون فاصله با نام شركت قيد شود.

سهم: سند قابل معامله اي است كه مبين ميزان منافع، مشاركت و تعهدات

يادآوري هاي مهم قبل از تكميل مدارك شركت سهامي خاص:


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,800 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file124_1541212_4400.zip40.6k