فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه های علمی,تحقیق,مقاله,کارآموزی,کارآفرینی,پروژه

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. توجه فرمایید هزینه پرداختی شما بابت آماده سازی فایل ها جهت دانلود می باشد و از شما عزیزان هزینه ای بابت خود فایل دریافت نمی گردد و در صورت نارضایتی هزینه دریافتی قابل بازگشت می باشد. این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از ارائه به عنوان پروژه درسی خودداری فرمایید(درغیر اینصورت عواقب متوجه خریدار است و سایت مسئولیتی ندارد))

دامداري 200 راسي هلشتاین 50 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 50

 

كليات

ايجاد طرحي كه عبارت است از يك واحد دامداري 200 راسي كه از نژاد شيري هلشتاين مي باشد . براي ايجاد طرح احتياج به ساختمان و تاسيسات نگهداري و پرورش گاوهاي شيري و مذكور و نتايج حاصله با مشخصاتي كه ذكر خواهد شد.

مجري طرح

طرح پيشنهادي بوسيله يكي از دانشجويان رشته دامپروري به مورد اجرا گذاشته مي شود . وي با استفاده از اطلاعات و كمك تجارب بزرگان در زمينه طرح قادر خواهد بود مديريت را اعمال نمايد و در اين پروژه موفق باشد.

بازار فروش :

به علت اينكه مشهد يكي از شهرهاي بزرگ محسوب مي شود مصرف مواد لبني در آن بالا مي باشد . لذا فروش محصولات بدست آمده هميشه در كارخانه شير مورد مصرف و به بازار عرضه مي شود .

محل اجراي پژوهش

پس از بررسي هاي لازم جهت انجام اين پژوهش گاوداري موقوفات ملك وابسته به آستان قدس رضوي انتخاب گرديد. گاوداري موقوفات ملك يك واحد شيري صنعتي با بيش از 200 راس گاو است. اين گاوداري در سال 1379 هجري شمسي توسط آستان قدس رضوي خريداري شده و در جاده اسفراين به بجنورد واقع شده است. سيستم نگهداري گاوها نيمه باز و تمامي گاوها از نژاد هلشتاين هستند.

تهيه مواد اوليه

براي انجام اين آزمايش پروبيوتيك مورد نياز از كارخانه كانادائي –LALLEMAND ANLMAL MUTRITION تهيه گرديد. اين محصول به صورت گرانوله و خشك بوده و هر گرم آن مطابق اطلاعات ارائه شده از كارخانه سازنده، حاوي billion 20 سلول زنده مخمر (saccharomyces cerevisiae CNCM1-1079) است كه به نام تجاري BIOTAL SB20 به بازار ارائه شده است.

انتخاب دام هاي آزمايشي

اين پژوهش به روي 45 راس گوساله هلشتاين نوزاد از بدو تولد كه به صورت تصادفي در سه گروه 15 راسي قرار گرفتند انجام شد.

تغذيه گوساله هاي نوزاد

گوساله ها پس از زايش طي 6 ساعت اول 2-3 بار به مقدار 10% وزن بدن آغوز دريافت مي كنند پس باشد تازه گاو، دو وعده در روز به ميزان 10% وزن بدن تغذيه مي شوند. گوساله ها از سن 3 روزگي به كنسانتره شروع كنند، تازه به صورت آزاد دسترسي داشتند. آب از روز دوم بصورت آزاد در اختيار گوساله ها قرار گرفت. شير خشك از روز بيستم دو وعده در روز به ميزان gr350 در هر وعده در اختيار گوساله ها قرار گرفت.

مراقبت از گوساله ها و جايگاه نگهداري آنها

گوساله بعد از تولد در كنار مادر مي ماند تا ليسيده و خشك شود، سپس آغوز مادر دوشيده شده و بصورت دستي به گوساله خورانده مي شد، بعد از وزن شدن، ناف گوساله با شوريد ضد عفوني مي گرديد و گوساله به جايگاه نگهداري انفرادي منتقل مي شد.

جايگاه نگهداري گوساله هاي تازه متولد شده به صورت انفرادي

كه نيمي از آن مسقف است. گوساله ها تا حدود سن 20 روزگي در اين مكان نگهداري مي شوند و سپس به جايگاه انفرادي بزرگتري منتقل مي گردند.

جهت آماده سازي جايگاه گوساله ها، ابتدا جايگاه به طور كامل كودروبي مي شود، سپس شسته شده و شعله افكني صورت مي گيرد و با آهك ضد عفوني مي شود. جايگاه حداقل يكهفته بسته به تعداد زايش خالي مي ماند و در معرض تابش نور خورشيد است. بستر با كولش آماده مي گردد وگوساله تازه متولد شده به جايگاه منتقل مي شود.

گروههاي آزمايشي

اين پژوهش در سه گروه گوساله هلشتاين نوزاد بصورت كاملاً تصادفي مقايسه شد. اين سه گروه شامل: گوساله هاي گروه يك از بدو تولد روزانه يك گرم از پروبيوتيك (Biotd SB20) را همراه كلستروم و از روز سوم همراه شير طبيعي مادر تا پايان هفته دوم دريافت كردند. گوساله هاي گروه دوم از بدو تولد روزانه يك گرم از پروبيوتيك (Biotd SB20) را همراه كلستروم و از روز سوم همراه شير طبيعي مادر تا پايان هفته سوم دريافت كردند. گوساله هاي گروه سوم (گروه كنترل) خواهند بود و كلستروم و جانشين شونده شير را بدون پروبيوتيك دريافت كردند.

اندازه گيري فاكتورهاي رشد

اندازه گيري كليه فاكتورهاي رشد توسط يك نفر انجام پذيرفت تا خطاي انساني به حداقل رسانده شود. وزن هر گوساله، طول بدن، اندازه دور سينه، اندازه ارتفاع در روزهاي 1، 7، 14، 21، 28 گرفته و ثبت شد و اختلاف آنها محاسبه گرديد.

نمونه گيري

با استفاده از سرنگ يكبار مصرف، پس از مفيد كردن گوساله به ميزان 5 ميلي ليتر خون از وريد و داج اخذ شده و بلافاصله در لوله آزمايش حاوي ماده ضد انعقاد ريخته شده و در همان روز به آزمايشگاه منتقل مي گرديد. اخذ اين نمونه ها در روزهاي 1، 7، 14، 21، 28 صورت گرفت.

كارهاي آزمايشگاهي


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,800 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file163_1541428_1415.zip36.3k