فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه های علمی,تحقیق,مقاله,کارآموزی,کارآفرینی,پروژه

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. توجه فرمایید هزینه پرداختی شما بابت آماده سازی فایل ها جهت دانلود می باشد و از شما عزیزان هزینه ای بابت خود فایل دریافت نمی گردد و در صورت نارضایتی هزینه دریافتی قابل بازگشت می باشد. این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از ارائه به عنوان پروژه درسی خودداری فرمایید(درغیر اینصورت عواقب متوجه خریدار است و سایت مسئولیتی ندارد))

دي اكسيد كربن

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 8

 

دي اكسيد كربن:

اگر گياهان در محيطي كه مي تواند دي اكسيد كربن استفاده شود، پرورش مي يابند، بايد حدود ppm1000-800 ، دي اكسيد كربن در زمان رشد رويشي گياه در گلخانه استفاده شود.

تغذيه:

Kofranek و Luni در سال 1975 احتياجات تغذيه اي منحصر به فردي را براي آزالياها ارائه كرده اند. گياهان بايه در محيط كمي اسيدي رشد كنند، آنها احتياج به مواد غذايي كمي دارند، ريشه آنها به آساني در شرايط زياد بودن EC خسارت مي بيند. لارسون در سال 1992 توصيه كرده كه ppm315 ازت از يك كود قابل حل 7-7-21 ، هريك يا دو هفته يكبار استفاده شود.

توصيفات متفاوتي از نقص هاي تغذيه اي ارائه شده است.

بستر:

آزالياها معمولا دريك محيط كشت صد درصد خزه، با PH به طور متوسط 5/5-5/4 رشد مي نمايند.

كنترل ارتفاع:

B-nine ، Cycocel ، Bonzi و Sumagic براي كنترل رشد طولي ميانگره استفاده شده اند.

B-nine به صورت اسپري برگي و به ميزان ppm3500-2500 استفاده شده، سايكوسل نيز به صورت محلول پاشي و به ميزان ppm2500 استفاده شده، كه در مرحله دوم، نصف ميزان هفته اول و براي جلوگيري از كلروز برگ به كار رفته است.

Bonzi به ميزان ppm25 و معمولا يك مرتبه و به تنهايي استفاده شده، مقادير مصرفي با توجه به رقم، موقعيت و محل توليد، تغيير مي كند.

همه تنظيم كننده هاي رشد، آغازش جوانه هاي گل را در روزهاي كوتاه تحت تاثير قرار داده، گلدهي را به صورت يكنواخت افزايش داده، تعداد جوانه هاي گل تشكيل شده در جوانه خوشه گل انتهايي را افزايش مي دهند.

Adriansen يادآور شده كه وقفه اول، هم چنين در كنترل رشد طولي ساقه موثر بوده است.

فاصله كاشت:

گياهان برگي بايد به طور مناسبي از يكديگر فاصله داشته باشند، تا حداكثر نور را اشته باشند. هرس كردن گياهان قبل از رشد كافي، يكي از دلايل تشكيل جوانه گل ضعيف در شاخه هاي پايين تر و عدم تعادل در گلدهي بعد از تيمار سرما و جيبرلين است.

فاصله كاشت هم چنين براي گردش هوا، كنترل بيماريها و نفوذ كافي محلول پاشي ضروري است.

يك فاصله كاشت مناسب حداقل cm25×25 و ترجيحا cm30×30 است.

غنچه گيري و حذف جوانه ها:

تعداد جوانه هاي گل جداشده، اندازه نهايي گياه را مشخص مي كند. آزاليايي كه در گلدان 15ساني متري يا بزرگتر توليد شده، اغلب از لاينر ها رشد مي كند. اين لاينرها براي توليد يك گياه منشعب و خوب، 3بار هرس شده اند. هرس و غنچه گيري اصلي، هنوز به صورت دستي انجام مي شود.

مواد شيميايي مانندAtrimmec با ميزان ppm3900 مي تواند استفاده شده باشد، اما گياهان بايد به طور جداگانه باز بيني شوند و اگر نياز باشد، مجددا با دست هرس شوند. مدت زمان هرس معمولا بين 6تا8 هفته است.معمولا 4-3 گره بر روي گياه باقي گذاشته و10-5/7 سانتي متر از شاخه قطع شده است. اين شاخه ها مي توانند هرس شده و به عنوان قلمه مورد استفاده قرار گيرند.

مراقبت:

هيچ مراقبتي غير از درخت آرايي و كاربرد قيم نياز نيست.

برنامه ريزي و زمان بندي:

آزالياها اساسا در طول سال قابل برداشت هستند، كه اين كار به وسيله تغييراتي در فتو پريود انجام مي شود. گياهان جوانه دار شده به مدت 6تا8 ماه و در دماي 3-2 درجه سانتيگراد در انبار نگهداري مي شوند. در طي انبارداري بستر ريشه بايد مرطوب نگه داشته شود. توليد از يك لاينركه به طور معمول به وسيله اغلب توليد كنندگان غير متخصص صورت مي گيرد، يك سال به طول مي انجامد.

طول زمان توليد، از كاشت يك لاينر در گلدان، تا زمان اولين فروش، از يك گلدان 15 سانتي متري،7 ماه مي باشد. گلدان هاي كوچك 5/7-5 سانتي متري، براي........ و ايجاد رنگبندي در سبدها مفيد است.

حشرات:

يك ليست كامل از حشرات، كرم هاي ريز و نماتدها به وسيله Steru ارائه شده است. ساس ها، تريپسها، مينوزهاي برگي، عنكبوت ها، كرم هاي حلقوي و چندين گونه از


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,800 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file190_1541589_4431.zip14.2k