فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه های علمی,تحقیق,مقاله,کارآموزی,کارآفرینی,پروژه

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. توجه فرمایید هزینه پرداختی شما بابت آماده سازی فایل ها جهت دانلود می باشد و از شما عزیزان هزینه ای بابت خود فایل دریافت نمی گردد و در صورت نارضایتی هزینه دریافتی قابل بازگشت می باشد. این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از ارائه به عنوان پروژه درسی خودداری فرمایید(درغیر اینصورت عواقب متوجه خریدار است و سایت مسئولیتی ندارد))

روش تحقیق طلاق 68 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 71

 

دانشگاه پيام نور

مركز كاشمر

عنوان: روش تحقيق عملي

موضوع: اثرات و عوامل مؤثر بر طلاق در خانواده هاي شهرستان نيشابور

استاد راهنما: جناب آقاي احمد نظيف

تهيه و تنظيم: ناهيد شمسيه

پاييز 1386

*********

بسم الله

تقدير و تشكّر

تقديم به ...

فهرست مطالب

فصل اوّل: كليات

فصل دوم

فصل سوم

فصل چهارم

فصل پنجم

تقدير و تشكّر:

تشكّر و سپاس بي پايان مخصوص خدايي است كه بشر را آفريده و به او قدرت انديشيدن داده و تواناييهاي بالقوّه را در وجود انسان قرار داده و او را امر به تلاش و كوشش نموده و راهنماياني را براي هدايت بشر فرستاده است.

پس از ارادت خاضعانه به درگاه خداوند بي همتا لازم است از استاد ارجمند جناب آقاي احمد نظيف به خاطر سعة صدر و رهنمودهاي دلسوزانه كه در تهيه ي اين تحقيق مرا مورد لطف خود قرار دادند و راهنماييهاي لازم را نمودند تشكّر و قدرداني نموده، موفقيّت همگان را از درگاه احديت خواهانم.

تقديم به:

پدر و مادر مهربان و برادر دلسوزم كه در طول تحصيل مرا ياري كردند.

**********

فهرست مطالب

عنوان صفحه

فصل اول: كلّيات

مقدمه

بيان مسئله

اثرات و عوارض طلاق

آثار اجتماعي طلاق

عوامل مؤثر بر طلاق

راه حل مسئله

اهميّت و ضرورت تحقيق (علمي- اقتصادي- شخصي)

اهداف تحقيق

فصل دوّم: مباني نظري

ديدگاهها و نظريات جامعه شناسان

طلاق از ديدگاه اسلام

طلاق از ديدگاه قرآن

طلاق از ديدگاه مسيحيت

تاريخچه ي طلاق

انواع طلاق

پيشينة طلاق

مدل

فرضيه هاي تحقيق

مفاهيم و متغيرها

فصل سوم: روش تحقيق

توضيح روش تحقيق

نحوه ي انجام كار

جامعه ي آماري

جمعيت نمونه

فصل چهارم: تجزيه و تحليل داده ها و اطّلاعات

نمودار و جداول مربوط به طلاق

فصل پنجم: نتيجه گيري و پيشنهادات

نتايج يافته ها

پيشنهادات

پرسشنامه

منابع و مآخذ

*********

مقدمه: وقتي كه جغد طلاق بر آستانه ي خانه اي نشست و غبار غربت و تنهايي فضاي غمگين آشيانه اي را در خود گرفت، جوجه هاي بي پناه و سرگردان در جستجوي پدر و مادر خويش پرپر مي زنند. گاه در دامن مادر مي آويزند تا لانه را رها نكند و گاه پدر را صدا مي زنند تا براي هميشه تركشان نگويد، زيرا آنان هنوز در آستانه ي پروازند، هنوز دهان گرسنگي خود را براي غذاي محبّت والدين گشوده اند، هنوز گرماي تن مادر را مي طلبند تا بال و پر بگشايند و در آسمان پاك و صاف خوشبختي اوج گيرند و زمزمة صدايشان دشت سرسبز زندگيشان را پراكند، ولي اكنون اين جغد طلاق است كه بر سرشان فرود آمده و كابوس غربت و اندوه بر چشمان منتظرشان نشسته است. اينك پدر يا مادر كداميك پرواز را تا انتها به آنان خواهند آموخت؟ كداميك بال نوازش بر سر اين جوجگان بي پناه خواهد گسترد؟ كداميك فروغ محبّت را به لانه ي تاريك هدايت خواهد كرد؟ و اينها پرسشهايي است كه كودك در جستجوي پاسخ آنان است.

او قانون نمي داند، او تنها مي خواهد به يك اندازه با هر دوتاي پدر و مادر باشد و از رنج بي پدري يا بي مادري به يك ميزان افسرده و نگران است.

فراموش نكنيم كه طلاق يك فاجعه است امّا اگر تنها راه حل موجود باشد وظيفه داريم اثرات مخرب آنرا به حداقل برسانيم. كودكان قربانيان بلافصل طلاق والدين خويشند. اگر نتوانستيم فضاي مطلوب و شادي بخش خانوادگي را برايشان فراهم كنيم دست كم بايد بياموزيم كه چگونه آنها را از صدمات ناشي از طلاق تا حد امكان در امان داريم.

طلاق يكي از غامض ترين پديده هاي اجتماعي عصر ما را از ديدگاه كساني كه بيش از همه آنها لطمه مي بينند بررسي مي كند. پديدة طلاق (راه حل) رايج و قانوني، عدم سازش زن و شوهر، فروريختن ساختمان خانواده، قطع پيوند زناشويي و اختلاف ارتباط پدرو مادر با فرزند، توجه اصلي به پيامدهاي طلاق و اثرات روحي، عاطفي، اجتماعي و اقتصادي آن بر فرزند است و در كنار آن به علل و موجبات طلاق اشاره ي كوتاهي كرده، سابقه ي طلاق به 20 قرن مي رسد. مذاهب عمده همانگونه كه در زمينه ي ازدواج و روابط زن و مرد رهنمودها و معيارهايي مقرّر كرده اند به امكان قطع اين رابطه و نحوه ي آن نيز پرداخته اند امّا فقط در چند دهه ي اخير است كه طلاق به عنوان يك مسأله ي جدي اجتماع مطرح است.

من با طرح اين مسأله و تحقيق در اين مورد و با بيان اينكه طلاق بلاي خانمان سوز است در صدد بررسي علل و عوامل اصلي اين پديده ي شوم برآمدم تا خوانندگان اين تحقيق اين مسأله را جدّي تر گرفته و راهكارهاي آنرا براي زندگي خود در نظر گيرند تا بتوانند خود را از دام اين بلا برهانند.

بيان مسئله: طلاق


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,800 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file257_1541821_5984.zip142.2k