فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه های علمی,تحقیق,مقاله,کارآموزی,کارآفرینی,پروژه

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. توجه فرمایید هزینه پرداختی شما بابت آماده سازی فایل ها جهت دانلود می باشد و از شما عزیزان هزینه ای بابت خود فایل دریافت نمی گردد و در صورت نارضایتی هزینه دریافتی قابل بازگشت می باشد. این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از ارائه به عنوان پروژه درسی خودداری فرمایید(درغیر اینصورت عواقب متوجه خریدار است و سایت مسئولیتی ندارد))

كارورزي زراعت و اصلاح نباتات ايستگاه تحقيقات و اصلاح نهال و بذر استان گلستان ـ گرگان 40 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 41

 

فصل اول

معرفي سازمان:

مركز تحقيقات اصلاح نهال و بذر، همان‌طور كه از اسم آن پيداست، اصلاح رقم‌هاي مختلف است، يعني مقايسه ارقام مختلف و رسيدن به يك نتيجه‌اي كه كدام رقم بهتر است كه اين مقايسه هم در طرح‌هاي بهزراعي، مثل مقايسه فاصله رديف‌ها، فاصله بوته‌ها، عمق كاشت و ... و معرفي يك رقم برتر به كشاورز و يا وارد كردن ارقام مختلف از مراكز تحقيقاتي بين‌المللي و آزمايش كردن آنها در مناطق مختلف تا ببينند آيا اين رقم براي كشت در منطقه موردنظر مناسب است يا نه؟

فعاليت دوم آن، اصلاح بذر و يا همان بهنژادي، يعني اينكه يك رقم كه مقاومت خوبي دارد، ولي عملكرد خوبي ندارد، را با يك رقم كه عملكرد خوبي دارد، تلاقي دهند و هيبريد بدست مي‌آورند تا رقم را اصلاح كنند و آن رقم را بعد از سال‌ها تلاش به كشاورز معرفي كنند.

مختصات مركز تحقيقات گرگان:

مركز تحقيقات گرگان كه محل اصلي آن در داخل شهر گرگان است، بعد از فلكه پمپ بنزين (ميدان معلم) واقع است. داراي ايستگاهي است كه اين ايستگاه، ايستگاه تحقيقات اصلاح نهال و بذر است و در سال 1337 تاسيس شده است و وسعت آن حدود 37 هكتار و در 6 كيلومتري شمال گرگان واقع است.

موقعيت ايستگاه در 54 درجه و 20 دقيقه طول شرقي، در 46 درجه با 55 دقيقه عرض شمالي است كه با 6 متر ارتفاع از سطح دريا، با متوسط بارندگي سالانه حدود 400-450 ميليمتر، بسياري از تحقيقات بهنژادي و بهزراعي غلات، دانه‌هاي روغني، ذرت، حبوبات،‌ گياهان علوفه‌اي، مبارزه با آفات و بيماري‌ها، تغيير عناصر غذايي در خاك و گياه و آماده‌سازي بستر بذر و كنترل گواهي بذر و ... انجام مي‌شود.

همچنين داراي تعدادي ماشين‌آلات از جمله كمباين، تراكتور، گاوآهن، ديسك، دستگاه بوجار و ... و همچنين داراي 2 چاه آب و سيستم آبياري ويل‌مو مي‌باشد؛ داراي چندين انبار ژرم‌پلاسم است كه مواد ژنتيكي در آنجا نگهداري مي‌شود.

فصل دوم

گندم

گندم متعلق به تيره Poacea و زيرتيره Pooidea و جنس Triticum و گونه زراعي T.aestivum مي‌باشد.

مرحل نمو گندم:

مرحله‌ جوانه‌زني

ظهور گياهك

مرحله پنجه‌زني

طويل شدن ساقه

مرحله آبستني

مرحله ظهور خوشه

مرحله گرده‌افشاني

مرحله شيري شدن دانه

مرحله خميري شدن دانه

مرحله رسيدن كامل دانه گندم

تقسيم‌بندي گندم:

الف) تقسم‌بندي ژنتيكي:

گندم‌هاي ديپلوئيد

گندم‌هاي تتراپلوئيد

گندم‌هاي هگزاپلوئيد

ب) تقسيم‌بندي تجاري:

گندم قرمز سخت زمستانه

گندم قرمز سخت بهاره

گندم قرمز نرم زمستانه

گندم سفيد

گندم دوروم

گندم قرمز دوروم

ج) تقسيم‌بندي زراعي:

گندم‌هاي بومي

گندم‌هاي اصلاح‌شده

گندم‌هاي اصلاح شده، دو دسته‌اند:

گندم‌هاي داخلي

گندم‌هاي هيبريد


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,850 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file41_1554041_2560.zip169.9k