فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه های علمی,تحقیق,مقاله,کارآموزی,کارآفرینی,پروژه

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. توجه فرمایید هزینه پرداختی شما بابت آماده سازی فایل ها جهت دانلود می باشد و از شما عزیزان هزینه ای بابت خود فایل دریافت نمی گردد و در صورت نارضایتی هزینه دریافتی قابل بازگشت می باشد. این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از ارائه به عنوان پروژه درسی خودداری فرمایید(درغیر اینصورت عواقب متوجه خریدار است و سایت مسئولیتی ندارد))

كــارآمــوزي زراعت و اصلاح نباتات ايستگاه تحقيقاتي عراقي‌محله 22 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 21

 

تقدير و تشكر:

مهارتهاي علمي يا همان تخصص عملي در هر رشته كه امروزه موضوع مورد بحث در گروههاي آموزشي مي باشد و نقش مهمي را براي آن در پيشرفت يك جامعه قائل مي شوند را نمي توان براحتي قابل دسترس دانست. براي تحقق اين مهم علاوه بر اساتيد مجرب كه وجدشان براي اين امر ضروريست آزمايشگاههاي مجهز و تحقيقاتي نيز نقش تكميل كننده دارند. يكي از دلايلي كه اينجاني واحد كارآموزي را بر خلاف دوستانم كه بيشتر سعي مي كنند كه در شهر محل اقامتشان و در ترم تابستانه بردارند ،فقدان چنين ايستگاه تحقيقاتي در محل اقامت اينجانب در زاهدان بود. خداوند متعال را شكر مي گوييم كه اين امكان را برايم بوجود آورد تا بتوانم از هر دوي اين مواحب يعني وجود اساتيد مجرب و ايستگاه تحقيقاتي كامل و مجهز در كنار هم برخوردار شوم. در پايان از تمام اين اساتيد در بخش هاي مختلف ،كارمندان ايستگاه و دوستان سربازم كمال تشكر را دارم .

با تشكر از تمام عزيزان

بابك آب خضر

ايستگاه تحقيقاتي كشاورزي گرگان ( عراقي محله) :

ايستگاه تحقيقاتي عراقي محله در فاصله حدود 5 كيلومتري شمال گرگان در مسير جادة فرودگاه گرگان واقع گرديده است اين ايستگاه در سال 1342 زير نظر ادارة اصلاح و تهيه نهال و بذر گرگان تحت عنوان ايستگاه كشاورزي و بمنظور پاره اي تحقيقات در زمينه غلات، سبزي وصيفي و پنبه در دو قطعه تاسيس و شروع به فعاليت نمود. مسئول اين ايستگاه در حال حاضر آقاي مهندس مسادات مي باشد.

فعاليت جاري در اين ايستگاه شامل پروژه هاي غلات، دانه هاي روغني، سبزي و صيفي، ذرت و علوفه بوده كه در هر يك از اين پروژه ها در زمينة مسائل به نژادي و به زراعي وافزايش كميت و كيفيت محصولات توليدي فعاليتهاي گسترده اي صورت مي پذيرد.

بخش تحقيقات اصلاح و تهيه نهال و بذر :

اين بخش در راستاي تحقق خود كفايي و افزايش توليد در محصولات كشاورزي از دير باز با ايجاد ايستگاههاي تحقيقات كشاورزي در سطح منطقه داشته و در مورد زراعتي مختلف از قبيل:

1- غلات

2- پنبه

3- دانه هاي روغني

4- سبزي

5- صيفي

6- ذرت و گياهان علوفه اي

8- حبوبات

9- درختان ميوه .

طرحهايي تحقيقاتي به زراعي و به نژادي را اجراء نموده و يا در دست اجزاء دارد اين طرحها عمدتا در ايستگاههاي تحقيقات كشاورزي تحت پوشش مركز تحقيقات كشاورزي گرگان و گنبد به اجراء درآمده است .

فعاليتهاي بخش تحقيقات اصلاح و تهيه نهال و بذر عبارتند از :

1- بررسي به نژادي و به زراعي بروي محصولات زراعي و صنعتي در منطقه

2- تهيه، آزاد سازي و معرفي ارقام اصلاح شده و پر محصول به منظور افزايش عملكرد در واحد سطح

3- تهيه و توليد بذرهاي خالص و درجه يك اعم از هيبريد اليت، سوپراليت و نولكئوس در محصولات مختلف

4- بررسي و تعيين مقاومت ارقام مختلف نباتات زراعي و درختان بارده نسبت به خشكي، شوري و ساير شرايط نا مطلوب در مراحل مختلف اصلاح نباتات

5- بررسي و تعيين ارزش غذايي و كيفيت مختلف زراعي

6- انجام امور مربوط به حفظ و كنترل كيفيت و تهيه و ارائه دستورالعمل هاي فني در زمينه كاشت، داشت و برداشت ارقام اصلاح شده و قابل توصيه در منطقه

7- بهبود كيفي ارقام اصلاح در محصولات زراعي با توجه به ذائقه و مصرف كننده

8- همكاري در اجزاء طرحهاي تحقيقاتي ملي

9- ارتباط، همكاري و هماهنگي با ساير بخشهاي تحقيقاتي به منظور تهيه و تنظيم طرحها و برنامه هاي مشترك تحقيقاتي

مشخصات ايستگاه تحقيقاتي كشاورزي گرگان (عراقي محله):

اين ايستگاه در سال 1337 تاسيس شده، مساحت ايستگاه 37 هكتار مي باشد و ميزان بارندگي ساليانه آن بين 400 تا 37 450 ميلي متر است. ارتفاع آن از سطح دريا 5/5 متر است.

موقعيت جغرافيايي ايستگاه به قرار زير است :

طول جغرافيايي : 54 درجه و 25 دقيقه شرقي

عرض جغرافيايي : 36 درجه و 45 دقيقه شمالي

بخش كلزا ايستگاه تحقيقاتي گرگان :

همان طور كه از نام اين بخش مشخص است اين بخش بر روي گياه كلزا متمركز شده است .

مسئولين و محققين اين بخش :

رحمت الله بهرام - محسن باقري

عناوين طرح هاي به نژادي :

1- ايجاد لاينهاي رستورر، نرعقيم و نگهدارنده كلزا براي نواحي سواحل خزر چكيده :

در اين طرح كليه ژرم پلاستها موجود و وارد شده از خارج جهت تهيه لاينهاي نرعقيم با روش بكراس به مدت چهار نسل استفاده مي شوند و از طرفي با سلف كردن ارقام هيبريدوتت كراس آنها براي توليد رستورر اقدام مي شود. تا كنون با طرح قبلي كه به انجام رسيده حدود 15 و نگهدارنده و 4 رستورر توليد شده است و بالاينهاي فوق الذكر 60 در دست توليد است. با اجراي اين طرح اميد است وابستگي به وادرات بذر هيبريد مرتفع گردد .

2- مطالعه پايداري عملكرد ارقام پيشرفته بهاره كلزا در اقليم سواحل خزر چكيده :

اين طرح در قالب طرح بلوكهاي كاملا تصادفي در 4 تكرار و 16 رقم اجراء شده هركرت داراي 6 خط 5 متري به فواصل 20 سانتيمتري كشت شده است. هدف از اجراي اين طرح مقايسة دقيقتر ارقامش كه از آزمايش هاي سالهاي گذشته انتخاب شده و مقايسه عكس العمل آنها در مقايسه با شاهد معمول منطقه ميباشد .

3- بررسي عملكرد و صفات زراعي ژنوتيپهاي جديد بهاره كلزا در مناطق سواحل خزر:


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,850 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file44_1554062_5639.zip157.5k