فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه های علمی,تحقیق,مقاله,کارآموزی,کارآفرینی,پروژه

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. توجه فرمایید هزینه پرداختی شما بابت آماده سازی فایل ها جهت دانلود می باشد و از شما عزیزان هزینه ای بابت خود فایل دریافت نمی گردد و در صورت نارضایتی هزینه دریافتی قابل بازگشت می باشد. این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از ارائه به عنوان پروژه درسی خودداری فرمایید(درغیر اینصورت عواقب متوجه خریدار است و سایت مسئولیتی ندارد))

کارآموزی دستگاه کمبینات 22 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 22

 

مقدمه :

مهندسان کشاورزی و گیاه شناسان و خاک شناسها عموماً بر این موضوع توافق دارند که برای اطمینان از کسب حداکثر درآمد، معمولاً در عملیات کشاورزی افراط می شود. به نحوی که در بعضی موارد فشردگی خاک به دلیل تکرار حرکت تراکتور و ابزارها در مجموعة عملیات ثانوی خاکورزی ممکن است عملاً اثر عملیات اولیه یا شخم را خنثی کند. اختراع ماشینهایی که عملیات آماده سازی و کاشت را همزمان انجام بدهند از سالها قبل مورد توجه قرار گرفته اند.

کل انرژی مورد نیاز و پیچیدگی و قیمت گران و مسائل جنبی دیگر استفاده از این وسایل را محدود کرده است.

مزایای این دستگاه عبارتند از :

کاهش انرژی مکانیکی و کار مورد نیاز .

صرفه جویی در وقت و انرژی و هزینه.

به حداقل رساندن تعداد دفعات وارد شدن به زمین.

دستیابی به میزان معینی نرمی، پوکی، اختلاط و تثبیت دوباره خاک.

این ماشین ها در کنار مزایایشان دارای عیب هایی نیز هستند که عبارتند از عدم هماهنگی شرایطی از خاک (برای مثال درصد رطوبت) و با کاربرد بهینة هریک از ابزارهای جزء شرایط خاک برای کاربرد ماشین مرکب در مقایسه با یک ماشین ساده حوزه محدودترین خواهد داشت از سوی دیگر ماشین مرکب نسبت به انواع ساده پیچیده تر و گرانتر و کاربرد آن محتاج تراکتورهای قویتر و افراد ماهرتر است.

دستگاه کمبینات :

دستگاه کمبینات امکان کلوخ خرد کنی و بستر ساز بذور و کاشت بذر را در یک مرحله برای مزرعه ای که قبلاً فقط یک شخم خورده باشد و کلیه عملیات خاکورزی ثانویه (چندین دیسک – غلتک) را انجام می دهد. این دستگاه بصورت همزمان عملیات خاکورزی تسطیح و کاشت بذر را با کیفیتی فوق العاده انجام می دهد.

مزایای این دستگاه عبارتند از : صرفه جویی در زمان و هزینه، راندمان بالا، جلوگیری از هدر رفتن بذر، افزایش چشمگیر در میزان محصول سبز شده و جلوگیری از فشردن خاک.

تفاوت بذر کار پنوماتیکی با کمبینات :

بذرکار پنوماتیکی در واحد خاکورزی خود از یک کلتیوارتور استفاده می کند ولی در کمبینات از یک دستگاه سیکلو تیلر برای عمل آوری استفاده می شود.

بذر کار پنوماتیکی را در زمین هایی که خاک نرم و دیسک خورده است استفاده می کنند و کلتیواتور در آن نقش شیار باز کن را ایفا می کند اما در کمبینات بعد از شخم می توان همزمان خاک را نرم و آماده برای کشت کرد.

مشخصات فنی کمبینات PE300

عرض کار (cm)

تعداد روتیواتورها

عمق کار حداکثر(cm)

حجم مخزن بذر (لیتر)

حداکثر قدرت موردنیاز(hp)

نوع گیربکس

تعداد واحدهای کارنده

فاصله کارنده ها(cm)

نوع مارکر

نوع لوله سقوط

وزن دستگاه (kg)

300

12

29

یک تن

110

چرخ دنده ای شیاردار

24

13

تلسکوپی و از نوع دیسکی

پلاستیکی انعطاف پذیر

1300

تصویری که مشاهده می کنید نحوه کار موزع پنوماتیکی دستگاه کمبینات را نشان می دهد بدین صورت که ابتدا بذر واقع در مخزن بذر توسط نیروی وزن بذر به طرف پایین مخزن بذر یعنی جایی که موزع پره ای قرار گرفته هدایت می شوند موزع پره ای یک چرخ پره ای است که نیروی چرخشی خود را از چرخ زمین گرد کنار دستگاه می گیرد و با چرخش حول محور خود باعث هدایت بذر به قسمت بعد از مخزن یعنی منی فولد هوا می شود سرعت چرخش موزع پره ای توسط گیربکس کشویی که کنار مخزن تعبیه شده تغییر می کند و با تغییر سرعت چرخش آن میتوان بذر مصرفی در هکتار را برای محصولات مختلف تغییر داد.

منی فولد هوا به شکل لوله ای استوانه ای شکل از یک طرف متصل به مخزن و موزع از یک طرف به پنکه دمنده هوا و از طرف دیگر به قسمت مقسم بذر متصل است. پنکه باد از نوع دمنده هوا با گرفتن نیروی خود از pto باعث ایجاد جریان باد در منی فولد هوا می شود جریان باد بذرهایی که از قسمت موزع پره ای به داخل منی فولد هوا می آیند را به طرف مقسم بذر هدایت میکند.

مقسم بذر در انتهای منی فولد هوا واقع در بالای مخزن بذر قرار گرفته و جریان هوا را به 24 قسمت مساوی تقسیم می کند هر قسمت تشکیل شده از لوله پلاستیکی که به قسمت واحد کارنده ختم می شود بذرها پس از اینکه لوله منی فولد هوا را طی کردند پس از برخورد به مقسم شکل زیر به طور تقریباً مساوی بین لوله های پلاستیکی (لوله سقوط) تقسیم می شوند.

سرعت جریان باد با تغییر اندازه پولی محور پنکه و دریچه تنظیم میزان هوای خروجی از پنکه قابل تغییر می باشد سرعت جریان باد از این جهت حائز اهمیت است که وزن بذور مختلف متفاوت می باشد.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,850 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file90_1554384_2516.zip18.1 MB